بی نیازی ۹۵ درصدی از واردات دارو

 

علی حسین رعیتی فرد در مراسم رونمایی از محصولات جدید شرکت کارخانجات داروپخش گفت: قبل از انقلاب اسلامی ۷۵ درصد داروی مورد نیاز خود را وارد می‌کردیم، اما اکنون با تلاش شرکت‌های دارویی در حوزه تحقیقات و تولید، توانستیم بیش از ۹۵ درصد از واردات دارو بی نیاز شویم.

وی با تبریک دهه مبارک فجر گفت: کارخانه دارو پخش در سال‌های قبل از انقلاب، وارد کننده دارو بود و فقط بسته بندی را انجام می‌داد.

معاون روابط کار افزود: در سال‌های پس از انقلاب اسلامی، این کارخانه با تلاش نیروهای متخصص، متعهد و دانشمند، توانست در زمینه تولید محصولات دارویی به بالندگی برسد.

رعیتی فرد با اشاره به توطئه‌های دشمن در زمینه‌های سیاسی، نظامی، فرهنگی و … در سال‌های پس از انقلاب گفت: دشمن وقتی نتوانست در این عرصه‌ها آسیبی بزند، از راه تحریم‌های اقتصادی وارد شد.

وی افزود: دشمن تلاش کرد با تحریم و انواع توطئه‌ها، تولید ایران را به چالش بکشد و در این زمینه از هر ظرفیتی استفاده کرد.

معاون روابط کار اظهارکرد: دشمن هر جایی دید که تولیدگران می‌توانند به خودکفایی برسند، تلاش کرد آسیب بزند و ضربه وارد کند.

رعیتی فرد گفت: دشمن حتی در زمان همه گیری کرونا تلاش کرد، دارو را نیز تحریم کند ولی با تلاش تولیدگران خوب ایرانی این تلاش‌ها ثمری نداشت.

شرکت تریتا دارو در همین راستا تلاش دارد تا با افزایش تولیدات خود علیرغم تحریم های دارویی شرایط را برای هموطنان خود برای تهیه به داروی با کیفیت و موثر بیشتر نماید.

منبع : خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *